Bebek arabası: bebeğinizin sağlığı için arabasını doğru seçin

Bebek arabası bebeğinizin sağlıklı, güvenli ve konforlu bir şekilde seyahat etmesini sağlar. Hayat standardınıza en uygun bebek arabasını seçmeye özen göstermelisiniz. Evinizin konumu, arabanızın arka koltukları ve bagaj genişliği, apartmanınızda asansör bulunması ve toplu taşıma araçlarında bebek arabasıyla seyahat etme gereksiniminiz bebek arabası alırken göz önünde bulundurmanız gereken noktalardır.

Sizlere doğru bebek arabası seçimi konusunda yardımcı olacağız. Güzel görünümünden ve bebek arabası fiyatlarından önce aracın kaliteli malzemeden yapıldığından emin olun.Bebeğinizin sağlığı herşeyden önce gelir.Kullanılan metal aksamı kalitesi, birleşim yerlerinin sağlamlığı ve bebek arabası kumaşı önemli. Emniyet kemeri bebeğin belini ve omuzlarını kavrayacak şekilde olmalıdır. Arabanın içi yumuşak, dolgulu ve kaliteli kumaşla döşenmiş olursa bebeğiniz daha çok rahat eder. Bebek arabası yolculuk boyunca sarsılmaması için tekerlekleri büyük olmalıdır.

Bebek arabasının sırt dayama kısmı ayarlanabilir olmalıdır. Bebeğin uyuma oynama oturma gibi ihtiyaçlarını karşılarken 3-4 pozisyonda kullanılabilmelidir. Çift yönlü bebek arabası her iki yöne hareket etme özelliğiyle size kolaylık sağlar. Güneşli rüzgarlı havalarda bebeğin yönünü çevirmek yada çevresini görmesi için gidiş yönünü seçmek isteyebilirsiniz.Bebek arabası yağmurluğu ve ayak koruma örtüsü de bebeğinizin sağlığı ve sizin pratik kullanımınız için idealdir.Tek ayakla yada elle ayarlanabilen frenler kullanım kolaylığı sağlarlar.

bebek arabası özellikleri arasında kumaşı yıkanabilir ve silinebilir olmalıdır. Bebeği terletmeyen kolaylıkla yanmayan su geçirmeyen kumaşlar bebek arabaları için idealdir.Ebeveyn itme kolunun yüksekliği ayarlanabilir olmalıdır. Bu arabayı kullanan farklı kişilere kolaylık sağlar.Bebek arabasının önünde mutlaka koruyucu bir bar olmalıdır. Şekli ve kullanım şekli değişse de bu bar gereklidir.Bebek arabasının ayak destek yerinin olması gerekir. Çocuk büyüdükçe uzayan boyu nedeniyle bu desteği kullanma ihtiyacı artacaktır.

Bebek arabasının altındaki sepetler bebeğinizin eşyaları için size gereklidir. Amortisörlü bebek arabaları kaldırımlardan inerken yada engebeli yollarda bebeğinizin daha az sarsılmasını sağlar.Kolay açılıp kapatılabilmesi gerekir. Özelikle tek başınıza bebeğinizle seyahat ederken kolay açılıp kapanan ve taşınan arabalar gerekir.

Aldığınız bebek arabasının garanti belgesi ve süresi ayrıca servis hizmeti olması gerekir. En kullanışlı bebek arabası modelleri katlandığında desteksiz ayakta duran yada omuz askısı bulunan bebek arabaları ellerinizi kullanmakta rahatlık sağladığından tercih edilen modellerdir. Travel sistem bebek arabaları oto koltuğu araba bazen de bir portbebeden oluşur. Yeni doğan bebeğinizin arabadan eve konforu bozulmadan taşınmasında kolaylık sağladıklarından tercih edilir. Oto koltuğu planlayan aileler bu modelleri tercih etmelidir.

Sağlıkveyaşam

13 Kasım 2016

Yorumlar

Yorum yapmak için lütfen isminizi giriniz.