Penis Kırılması Sebepleri Nedir?

Tıb litaretüründeki adıyla penis fraktürü olarak bilinen penis kırılmaları ereksiyon durumunda ani hareketlerle dönme veya bükülme gibi sebeplerle oluşur.

İnsanların cinsel hayatlarında karşılaştıkları sorunlar saymakla bitmez ancak her birinin de bir tedavisi bulunmaktadır. Bu sorunlardan biri olan penis kırılması erkeklerde çok nadir görülen bir cinsel hastalıktır.

Penis kırılması dediğimiz hastalığın sebepleri arasında yatakta penis ereksiyon halindeyken üzerine fazla baskı, ilişki esnasında ters hareketler, ereksiyonu geciktirmek için penisin bükülmesi gibi faktörler yer almaktadır. Penis kırılmasının tedavisi mümkündür ancak alacağınız verim önceki hali kadar iyi olmayabilir. Penis kırılmalarında ilk görülen belirtiler ise şişme, morarma ve acıdır. Eğer penisinizde bu şekilde bir görüntü hissederseniz bir an önce hastaneye gidip muayene olmanızı tavsiye ederiz.

Penis kırılmasının nedenleri?

Penis kırılmasının nedenlerinden ilki yatakta ereksiyon halindeyken aniden dönme ve penisin üzerine fazla baskı yapma sonucu olur. Ereksiyon halindeki penisin üzerine yapılan aşırı baskı yüzünden penis üzerindeki dokular zedelenir ve patlar bu da tıp kitaplarında penis kırılması olarak geçmektedir. Penis kırılmasının bilinen bir diğer nedeni ise ilişki esnasında yapılan ters hareketlerdir. İlişki esnasında penisin vajinanın içinden çıkmasını fark etmeyerek tekrar güç uyguladığınızda bu dokuların zarar görür ve penisiniz kırılır. Son olarak da mastürbasyon yaparken boşalmayı geciktirmek için uygulanan yanlış yöntemlerden dolayı penis kırılması meydana gelir. Penis kırılması oldukça önemli bir rahatsızlık olup önemsenmediği durumlarda cinsel hayatınızın sonlanmasına bile neden olabilmektedir.

Penis kırılmasının tedavisi nasıl yapılır?

Penisi kırılması anlık gerçekleştiği için hiç zaman kaybetmeden en yakın hastaneye gitmeniz gerekir. Hastanede uzman doktorlar tarafından incelemeler ve testler yapıldıktan sonra zarar gören dokunun yeri öğrenilir. Sonrasında bu dokunun tedavisine başlanır. Genellikle ufak çaplı bir ameliyat geçirmektesiniz sonrasında ise ilaç tedavisi ile zarar gören dokunun tamir edilmesini hızlandırabilirsiniz. Ancak penis kırılması tedavisinde uzun bir süre cinsel ilişkiden uzak durmanız gerekmektedir. Aksi taktirde yeni dikilen dikişin patlaması gibi zarar gören dokunun dikkat etseniz bile tekrardan patlamasına neden olabilirsiniz. Eğer başınıza penis kırılması gibi bir durum gelirse bunu saklamak ya da zaman kaybetmek bir daha partnerinizle ilişkiye girememeye kadar giden sorunlara neden olacaktır.

Sağlıkveyaşam

07 Aralık 2017

Yorumlar

Yorum yapmak için lütfen isminizi giriniz.