​Performans Arttırıcı Yiyecekler Nelerdir?

Cinsel hayatınızın daha aktif olması için evde bulunan bazı yiyeceklerle performansınızı daha da artırabilirsiniz.Kadın ve erkeklerin performansını olumlu yönde etkileyecek bu besinler nelerdir? Tüm detaylarıyla yazımızda.

Enerji her şeyin başlangıcı olduğu gibi cinselliğinde en önemli başlangıç noktasıdır. Enerji beraberinde performansı da getirmektedir. Cinsel birleşmeler de kadının ve erkeğin cinsel performansını etkileyen birçok etken bulunmaktadır. Bu etkenlerden olumsuz olanların ortadan kaldırılması performansı arttırıcı etki yapacaktır.

Kadınlarda Performans Arttırıcı Yiyecekler

Kadınlarda cinsel isteği arttıracak birçok yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemlerin en başında aslında doğal yollar gelmelidir. Çünkü doktora danışmadan kullanılacak olan performans arttırıcı ilaçlar önemli sağlık sorunlarına neden olabilmektedir. Eğer çok önemli bir cinsel sorun yoksa ilk olarak doğal yollar denenmelidir. Performans arttırıcı besinler şunlardır;

  • Kadınlarda cinsel performansı arttıracak besinlerin başında bal gelmektedir. Bal kadınların salgıladığı östrojen gibi bazı hormonları salgılamaya yardımcı olarak performansı arttırıcı bir etki yapacaktır.

  • Muz çoğu zaman cinsel gücü arttırıcı etki göstermektedir. Özellikle kadınlarda cinsel istek uyandırmaktadır.
  • Afrodizyak etkisi bulunan ve cinsel performansı arttıran fesleğen de kadınlar için tercih edilebilecek bir besindir.
  • Badem de cinsel isteği uyandıracak bir besindir.

Erkeklerde Performans Arttırıcı Yiyecekler

Erkekler için cinsellik kadar cinsel performans da oldukça önemlidir. Bu nedenle çoğu zaman performans arttırıcı yöntemlere başvurmaları gerekmektedir. Erkekler için performansı etkileyecek ve arttıracak belli başlı besin bulunmaktadır. Bu besinleri uygun kullanılması halinde istenilen performans elde edilebilecektir. Bu besinler şunlardır;

  • Erkekler için en iyi performans arttırıcı yiyeceklerin başında incir bulunmaktadır. İncirin libido seviyesini yükselttiği bilinmektedir.

  • Sarımsak kokusu dolayısıyla pek tercih edilmese de genellikle erkekler için önemli bir performans arttırıcıdır.
  • Pekmez son derece önemli bir enerji kaynağı ve performans arttırıcıdır.
  • Pahalı fakat etkili bir besin olan avokado da cinsel verimliliği arttıracaktır.

Performans Arttırıcı Besinleri Özellikleri

Cinsel isteği ve performansı arttıracak olan besinlerin genel özellikleri enerji kaynağı olmalarıdır. Enerjinin yoğun olarak toplandığı bu tarz besinlere afrodizyak da eklenerek en iyi performans elde edilecektir. Cinsel gücü arttıracak olan besinler aynı zamanda da sağlık açısından da önemlidir. Bu nedenle cinsel güç arttırılırken aynı zamanda da bağışıklık da kazanılacaktır. İlk olarak sağlıklı besinler tercih edilerek performans arttırılabilecektir.

Sağlıkveyaşam

30 Kasım 2017

Yorumlar

Yorum yapmak için lütfen isminizi giriniz.