Selülit nedir: Selülit tedavisi için 7 basit öneri

Selülitlerinizden sikayetçi misinz? İşte bunlardan kurtulmanız için 7 selülit karşıtı ipucu

Selülit cildimizin alt tabakasında biriken yağ dokusundan oluşmaktadır. Vücudumuzda bulunan bağ dokusunun ilerleyişini engelleyerek dışa doğru yönelmesini özellikle kalça, bacak ve kol bölgesinin buruşuk ve kötü görünmesine sebep olmaktadır. Selülit sadece kilolu insanlarda olmaz. Vücut kitle indeksi normal hatta zayıf kişilerde dahi selülit görülebilmektedir. Kilo vermek selülitlerin görünümünde ciddi azalma sağlar. Selülitin genetik etkenleri vardır, akrabalarınız arasında selülit varsa sizde olması da muhtemeldir. Selülite neden olan diğer önemli nedenler ise şunlardır.

  • Sağlıksız Beslenme
  • Diyetisyen kontrolü dışında uygulanan diyetler
  • Yavaş sindirim sistemi
  • Spor yapmamak
  • Hamilelik ve menopoz dönemlerdeki hormonal değişiklikler
  • Az su tüketimi
  • Vücudunuzda bulunan yağ oranı

Selülit kremleri; içeriğinde bulunan aminofil sayesinde deri altındaki yağı erittiği bilinmektedir. Aminofil etken maddesi astım tedavisi için kullanılmaktadır, dolayısıyla bu ürünlerin selülit tedavisi için kullanılmasının yarardan çok zararlı olabileceği söylenir. Selülit kremleri ciltteki suyu azaltmak için kan damarlarımızı daraltır bu durum dolaşım problemine neden olabilir. Bunların dışında aminofil alerjik reaksiyonlara da sebep olabilir. Doktorunuzun tavsiye etmediği hiçbir selülit kremini kullanmamanızı tavsiye ediyoruz.

Selülitlerinizi tedavi etmenin daha zararsız yolları bulunmaktadır. Kilo vermek bu yolların en başında gösterilmektedir fakat formda görünen bir vücuda sahip olmak için tek başına yeterli değildir. Yukarıda belirttiğimiz nedenlerin dışında selülitlerinizden kalıcı olarak kurtulmak için, stresten uzak durmanız ve alışkanlıklarınızı değiştirmeniz gerekmektedir.

Sağlıkveyaşam

27 Ekim 2016

Yorumlar

Yorum yapmak için lütfen isminizi giriniz.