Tırnakları Hızlı Uzatmanın Yolları Nelerdir?

Tırnaklarınızın çok yavaş uzaması ya da hiç uzamaması vitamin eksikliğinden kaynaklandığı gibi depresyon ve mantar hastalıkları da uzamasına engel durum teşkil eder.Bunun dışında evde yapabileceğiniz yöntemlerle tırnak hızlı ve çabuk nasıl uzatılır hepsi yazımızda.

Uzun ve güzel tırnaklara sahip olmak, her kadının hayalleri arasındadır. Protez tırnaklara para vermekten sıkıldıysanız, uzun ve doğal tırnaklara sahip olmak istiyorsanız, tek yapmanız gereken aşağıda yer alan doğal uygulamaları yapmak olacaktır. Kimyasal maddeler içeren ürünlerden uzak durarak, doğal ürünleri kullanmak hem el sağlığınız hem de cep sağlığınız için son derece önemlidir.

Sizlerle paylaştığımız bu doğal çözümleri uygularken, kullanacağınız ürünlerin de doğal olmasına özen gösterin. Örnek vermek gerekirse, zeytinyağı kullanacaksanız, bu zeytinyağının sızma ve doğal zeytinyağı olmasına özen gösterin. İşlemlerde kullanacağınız ürünler ne kadar doğal ve saf olursa, uygulamalardan alacağınız sonuçlar da, o kadar hızlı ve başarılı olacaktır.

Limon ve zeytinyağı

Limon veya zeytinyağı tırnaklarınıza hızlı bir şekilde uzatmak için gerekli olan ton C vitamini içerir ve onlara doğal bir parlaklık kazandırır. Zeytinyağı hasarlı tırnaklarının onarılmasına, tırnakların güçlenmesine ve tırnak uzamasının teşvik edilmesine yardımcı olacak E vitamini ile doldurulmuş doğal bir nemlendiricidir.

Malzemeler:

1 çorba kaşığı limon suyu

3 çorba kaşığı zeytinyağı

Bir çorba kaşığı limon suyu ve 3 çorba kaşığı zeytinyağını temiz bir kaba koyun.Bunu bir tencereye dökdükten sonra, hafifçe ısıtın. Bunun nedeni, ısı cildimize ve tırnaklarınıza derinden nüfuz etmeyi sağlar.Bir iki dakika sonra karışımı çıkarın; bir cam kavanoz içinde saklayın.

Sonrasında, pamuklu bir bez yardımıyla kavanoz içerisindeki karışımı alarak tırnaklarınıza uygulayın ve tırnak etrafındaki deriye de bu karışımı yedirin. Gece boyunca bu uygulama tırnak ve çevresinde kalmalı ve sabah olduğunda ellerinizi yıkalamalısınız.

Portakal suyu ve sarımsak

Portakal suyu ve sarımsak, tırnaklarınızı en hızlı şekilde uzatmak için ideal ürünlerdir.

Malzemeler:

Bir bardak portakal suyu

Biraz sarımsak

2 çorba kaşığı zeytinyağı

Temiz bir kap içerisine portakal suyunu boşattıktan sonra sarımsağı ezerek kabın içerisine dökün. Hemen sonrasında zeytin yağını da kabın içerisine ekleyerek, bu üç ürünün karışmasnı sağlayın. Karışımı tamamladıktan sonra, tırnaklarınızı kabın içerisinde sokarak 2-3 dakika bekletin ve sonrasında, tırnaklarınızı hafifçe fırçalayın ve 5-10 dakika sonra tırnaklarınızı yıkayın.

Bal ve yumurta sarısı

Yumurta sarısından elde edilen protein ve sütten elde edilen kalsiyum, tırnaklarınızı hızlı bir şekilde uzatır ve tırnaklarınızı daha güçlü hale getirir. Bu uygulamada kullanacağınız balın, doğal bal olmasına önem vermenizi tavsiye ederiz. Bal ne kadar doğal olursa, alacağınız sonuçlar da, o denli olumlu olacaktır.

Malzemeler:

2 çorba kaşığı bal

Bir yumurta sarısı

Yarım fincan süt

Güzel, temiz bir kap alın; bal, yumurta sarısna ve süt ekleyin. Ortaya çıkan karışımın içerisinde tırnaklarınızı sokarak 15-20 dakika süreyle bekletin. Bu süreden sonra, ellerinizi güzelce yıkayarak uygulamayı bitirmiş olacaksınız.

Uygulamayı gün aşırı uygulamanız durumunda, kısa zaman sonra tırnaklarınızda gözle görülür değişikliklere şahit olacaksınız.

Gizem ULUÇINAR

Gizem ULUÇINAR

18 Aralık 2017

Yorumlar

Yorum yapmak için lütfen isminizi giriniz.