Bir plaj fotoğrafından çok daha fazlası!

İngiliz model bikinili fotoğrafıyla Crohn hastalığı ile mücadele edenlere ilham veriyor.

Üç yaşından beri Crohn hastalığı ile mücadele eden Bethany Townsend defalarca ameliyat oldu, dört yıl boyunca tüp aracılığıyla beslendi, onlarca farklı ilaç kullanmak zorunda kaldı ve kök hücre tedavisini denedi. Ancak hiçbiri fayda etmedi ve dört yıl önce karnına bağlı kolostomi torbalarıyla yaşamaya başladı.

Kolostomi torbaları hayatını kurtarmış olsa da genç kadın için bardağı taşıran son damlaydı. Özgüvenini kaybettiğini açıklayan Bethany, modellik kariyerinden de vazgeçmek zorunda kaldı.

Ameliyattan üç buçuk yıl sonra sonunda hastalığın hayatını kontrol etmesine izin vermeyeceğine karar veren Bethany, eşiyle gittiği tatilde bu cesur fotoğrafı çekti. Hikayesini ve fotoğrafını, hastalıkla mücadele eden Crohn's and Colitis UK ile paylaştı. 200 binden fazla beğeni, on binlerce paylaşım ve yorum alan fotoğrafı yalnızca hastalıkla savaşanlara değil bedeniyle barışmaya çalışan herkese ilham veriyor.

"Üç buçuk yıl sonra kolostomi torbalarının hayatımı kontrol etmeyeceğini karar verdim. Ve geçen sene eşimle Meksika'ya gittiğimizde sonunda utanmadığımı gösterebildim. Tedavi için hala umutluyum..."

Sağlıkveyaşam

04 Temmuz 2014

Yorumlar

Yorum yapmak için lütfen isminizi giriniz.