Cinsel fantezileriniz "normal" mi?

Kanadalı bilim adamları ne tür fantezilerin toplum normlarının dışında olduğunu araştırdı. İşte araştırma sonuçlarına göre kadın ve erkekler arasında en popüler cinsel fanteziler.

cinsel-fantezileriniz-normal-mi

Cinsel içerikli fanteziler, insan cinselliğinin son derece normal, hatta sağlıklı bir parçası. Öte yandan, yeni bir araştırmaya göre bazı fanteziler diğerleri kadar "normal" olmayabilir.

Geçtiğimiz ay Journal of Sexual Medicine'da yayınlanan araştırmada, bilim adamları hangi cinsel fantezilerin kadın ve erkekler arasında daha yaygın olduğunu inceledi. Araştırmacılar, 1,517 yetişkin kadın ve erkeğin cinsel fantezileri ile ilgili bir anket doldurmasını istedi.

Yaş ortalaması 30 olan deney grubu, önce ankette yer alan 55 farklı cinsel aktivite ile ilgili fantezileri olup olmadığını yanıtladı. Daha sonra bu listede yer almayan kişisel fantezilerini anlatmaları istendi.

Cinsel fanteziler: Normal nedir?

Elde edilen sonuçları değerlendiren araştırmacılar, anketteki fantezileri "nadir", "olağan dışı" ve "tipik" olarak kategorilere ayırdı. Şaşırtıcı şekilde; ankette yer alan 55 cinsel fantezi arasından yalnızca 2 tanesi "nadir" kategorisinde yer alacak kadar az katılımcı tarafından onaylandı.

Kısacası belirli cinsel fantezilerin fazla ekstrem veya anormal olduğunu düşünüyorsanız muhtemelen yanılıyorsunuz.

Araştırmaya göre; kadınlarda "romantik bir yerde cinsel ilişki", erkeklerde ise "iki kadın ile cinsel ilişki" en yaygın cinsel fanteziler arasında. Öte yandan "oral seks" içeren cinsel fanteziler hem kadın hem erkek katılımcılar arasında popüler.

Araştırmanın en ilginç sonuçlarından biri ise kadın ve erkeklerin "fantezi" kavramına yaklaşımları ile ilgili.

Kadınların büyük çoğunluğu fantezi olarak keyif aldıkları cinsel aktivitelerin, gerçek hayatta gerçekleşmesini istemediklerini vurguluyor. Öte yandan erkek katılımcılar ankette onayladıkları cinsel fantezileri gerçekleşmesi konusunda istekli.

İşte araştırma sonuçlarına göre kadın ve erkekler arasında en popüler cinsel fantezilerden bazıları:

Araştırma sonuçlarına göre hazırlanan tablonun tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

Sağlıkveyaşam

04 Kasım 2014

Yorumlar

Yorum yapmak için lütfen isminizi giriniz.