Manikürün Püf Noktaları Nelerdir?

Manikür yapması oldukça zahmetli bir iştir.Manikür yaptırmak ellerinizin ve tırnaklarınızın daha sağlıklı görünmesini sağlar.Hijyen sağlıklı bir şekilde manikür yapmak için neler yapılmalı ve uygulama nasıl yapılmalıdır.Merak ettiğiniz yaparken dikkat etmeniz gereken tüm bilgiler yazımızda.

Manikür, hem tırnaklarınızın hem de cildinizin dokusunu ve sağlığını iyileştirmek ve cilalanmış ve mükemmel görünmelerini sağlamak için iyidir.Ellerinizin ve tırnaklarınızın iyi görünmesini ve iyi hissettirilmesini sağlamanın yanı sıra, bir manikürde genellikle rahatlamanın yan etkisi vardır; Ellerinizde vücudunuzun diğer bölgelerine karşılık gelen basınç noktaları vardır.

Manikür Tüyoları: Manikür yaptıracaksınız ve öncesinde ojelerinizi çıkartmak istiyorsunuz fakat ojeleri çıkartırken binbir güçlük çekiyorsanız, imdadınıza alüminyum folyolar yetişecektir. Alüminyum folyoyu kullanmadan önce, pamuklu beze aseton dökün ve hemen ardından tırnağınızın üstüne yerleştirin, sonrasında alüminyum folyo ile ıslatın ve 10 dakika süreyle beklettikten sonra folyoyu tırnağınızdan çıkarın. Böylelik, ojeniz silinmiş ve temiz tırnaklara sahip olmuş olacaksınız.

Kırılmış tırnaklara önlem: Tırnağınızın kırılması sizi son derece üzebilir fakat üzülmenizi gerektirecek bir durum söz konusu değildir. Selo bant, ıslak mendil ve bir çay poşeti kullanarak, kırık tırnağınıza bir nevi yama yaparak bu sıkıncı durumdan kurtulabilirsiniz. Selo bant kullanırken sorun yaşıyorsanız, tırnak tutkalı kullanarak, bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Tırnak tutkalı kullanarak, tırnak kırılmalarının yama işlemini gerçekleştirebilir ve son derece kötü bir görünümden bir kaç dakika içerisinde kurtulabilirsiniz.

Tırnak etlerine bakım: Tırnak etlerinizin görüntüsünden hoşnut değilseniz, sizlere son derece etkili bir bakım çözümü sunacağız. Bir tatlı kaşığı zeytin yağı ve yine aynı şekilde bir tatlı kaşığı balı ufak bir kap içerisinde güzel bir şekilde karıştırın ve sonrasında bu karışımı, tırnak etlerinizin üzerinde ve çevresinde uygulayın. Uygulama, hafif şekilde masaj yaparak ve ovalayarak gerçekleştirilen bir işlem olmalıdır. Uygulamayı gece yatmadan uyguladıktan sonra, eliniz bir çorap giyin ve sabaha kadar bu uygulamanın tırnak etlerinize nüfuz etmesini sağlayın.

Kaliteli malzemeler: Manikür yapacaksınzı, mutlaka kullanacağınız malzemelerde kalite aramalısınız. Her alanda olduğu gibi manikür uygulamalarında da kalite, birincı sırada gelmelidir. Ucuz ürünleri kullanarak başınızı ağrıtacağınıza, kaliteli ürünler kullanarak hem sağlık açısından hem de güzel görünüm açısından içinizi rahatlatabilirsiniz.

Manikür aşaması:Manikür aşamalarında yapılan en büyük yanlışların başında, etleri kesmek gelir. Etleri kesmek, son derece yanlış bir uygulama olmanın yanısıra, sağlığınız açısından da zararlı bir işlemdir. Bu nedenle, manikür yaparken etleri kesmek yerine, etleri geriye doğru itme işlemini gerçekleştirirseniz, daha sağlıklı sonuçlara ulaşabilirsiniz.Ayrıca, tırnaklarınızı yan taraflardan başlayarak orta bölgeye doğru törpüleme yapınız. Törpü uygulamasından hemen sonra, parlatıcı kullanmayı asla ihmal etmeyiniz. Güzel bir görünüm elde etmek adına, parlatıcı kullanmak oldukça etkili bir yöntemdir.

Manikür yaparken son derece hassas parmaklara sahip olmalısınız. Manikür aşamasında elleriniz ve parmaklarınız titrememeli, tırnak etlerinize zarar vermemelisiniz. Ayrıca, manikür malzemelerinizi her daim temiz tutmalı ve manikür yapmadan önce güzelce dezenfekte etmelisiniz. Malzemeler üzerinde oluşabilecek veya oluşmuş mikroplar, parmaklarınıza ve etlerinize zarar verebilir.

Sağlıkveyaşam

29 Ocak 2018

Yorumlar

Yorum yapmak için lütfen isminizi giriniz.