Niye solunum sıkıntısı çeken hastalar solunum cihazına bağlanır?

Solunum sıkıntısı olan hastalarda, tedavideki ilk yaklaşımımız sebebi ne olursa olsun bu hastalara pozitif basınç destekli cihazlarla oksijen değerlerini yükseltmeye çalışmaktır. Bu hastalarda belli bir süreden sonra, belli basınç değerlerinde dışardan pozitif basınç destekli cihazla yanıt alamazsak, bu yanıt solunum sıkıntısı azalmazsa, oksijen değerleri belli bir değerin üstüne çıkmazsa bu tür hastalara uygun şartlar hazırlanıp, hastanın soluk borusundan belli boyutta bir tüp sokarak bu hastaları solunum cihazına bağlamak zorunda kalırız. Böylece bu makinanın, hastanın kendi kendine nefes alamadığı durumlarda bu solunum cihazı hastaya hem rahat nefes alıp verme imkanı sağlayacak hem de oksijen değerini belli bir değerin üstüne çıkarmış olacaktır. Bu nedenden dolayı bu tür hastaları solunum cihazına bağlamak zorunda kalıyoruz.

Yorumlar

  • Belma Guney 07 Ocak 2018

    İyi akşamlar ben astım koah hastasiyim fakat oksijen tüpüne bağlamak gerekiyomus doktorun öyle dedi fakat ben korkuyorum yalnız artık bütün hareketlerimde akşama yaşıyorum rahat nefes alamiyorum birde sağ akciğerinde çok şiddetli agrim var bana yardımcı olabilirmisiniz

  • Sevgi 09 Ekim 2016

    Iyi akşamlar, bizim hastamizin beynine pıhtı attığından dolayı 11 gündür yoğun bakımda ve solunum cihazına bağlı, iki gündür de diyalize bağliyolar, sizin görüşünüz nedir?

Yorum yapmak için lütfen isminizi giriniz.