Saç Kırıkları Nasıl Önlenir?

Saç kırılmaları günümüzde kadınların en çok şikayet ettiği sorunlardan biridir.Saç kırılmalarına neden olan şeyler nelerdir ve saç kırılmaları nasıl önlenir hepsi detaylarıyla yazımızda.

Kadınların olmazsa olmazları arasında yer alan saçlar, doğru ve dikkatli bakım uygulanmadığı zaman bir takım sorunları beraberinde getirmektedir. Estetik anlamında vücudun en önemli bölgelerinden biri olan saçlar, kimi zaman farklı işlemlere veya hava koşullarına maruz kalarak, bir çok saç problemini ortaya çıkarmaktadır. Bu problemlerden biri de, saç kırıklarıdır.

Bir çok bayanın bu saç kırıkları probleminden müzdarip olduğunu biliyoruz. Saç kırıklarının önüne geçmek ve saç kırıklarıyla mücadele etmek için sizlere bir çok önemli konuda bilgiler vereceğiz. İşte, ''saç kırıkları nasıl önlenir'' sorusunun cevapları.

Saç kırıklarının nedenleri

Saç kırıklarının bir çok önemli nedeni olmakla beraber, ana nedenleri aşağıdaki maddelerde bulabilirsinz.

Yetersiz ve yanlış beslenme

Protein eksikliği

Doğru bir şekilde yapılmayan saç işlemleri

Genel sağlık sorunları

Yoğun perma, boya ve saç işlemleri

Bilinçsiz ürün kullanımı (kimyasal içeren ürünler)

Brezilya fönü olarak tabir edilen sıcak fön uygulamasının sıklıkla yapılması

Saç kırılmaları nasıl önlenir?

Yukarıda yer alan saç kırılmalarının nedenleri aslında, saç kırılmalarını önleme konusunda da bir nevi cevap niteliğini taşımaktadır. Aşağıda, saç kırılmalarını nasıl önleyeceğinizi açıklayan maddeler yer almaktadır;

Saçlarınızı fazla ısılı ortamlardan ve uygulamalardan uzak tutmalı

Şekillendirileri mümkün oldukça az kullanmalı

Saçlar mümkün oldukça rahat bırakılmalı, çok fazla toplanmamalı ve sıkı olmamalı

Saçlarınızı tararken her zaman kalın ve geniş dişli tarakları tercih etmeli

Yastıklarınızda ipek ve saten ürünlere yönelmeli

Kuaförde sıklıkla yapılan boyatma ve renk açtırma işlemlerini çok sık tekrarlamamalı

Kırıklarınızı aldırarak saçlarınızı rahatlatmalı

Saçlarınızın daha sağlıklı bir uzama aşaması geçirmesi için 6 ay süre ile uçlarından aldırmalı

Vücudunuzda olduğu gibi saçlarınızda da kimyasal ürünlerden uzak durmalı

Saçlarınızın tipine göre fırça seçimi yapmalı

Yukarıda yazılı maddelere uyduğunuz sürece, saçlarınızdaki kırık miktarını minimize etmiş olacak ve saç kırıklarını da önlemiş olacaksınız. Maddelerde yer alan bazı hususları da burada paylaşmayı tercih ediyoruz.

Kimyasal ürünler, son zamanlarda oldukça sık bir şekilde piyasada yer almaktadır ve ucuz olduğu için fazlasıyla tercih edilen ürünlerdir. Fakat, ''ucuz etin yahnisi'' misali bu tarz ürünler ucuz olduğu kadar sağlıksız ürünlerdir ve ciddi anlamda hem saça hem de sağlığınıza zarar vermektedir. Sağlığınız ne kadar önemli ise, saçlarınız da sizin için aynı önemi taşımalıdır. İleriki yaşlarda, saçlarınızda ve vücudunuzda ciddi bir problem yaşamamak için kaliteli ürünleri tercih edin. Kaliteli ürünler, hem saçlarınıza daha yararlı olacak hem de sağlık problemlerindne uzak kalmanızı sağlayacaktır.

Bu nedenle, saçlarınıza kullanacağınız ürünler her daim kaliteli ürünlerden oluşmalıdır. Kaliteli ürünleri kullanarak, saçlarınızın ömrünü ve sağlığını her daim uzun tutabilirsiniz. Yazımızda yer alan içerikler, sizleri bilgilendirmek amaçlıdır. Saçlarınızda yaşadığınız bir sorun var ise, profesyonel saç bakım uzmanlarıyla iletişime geçmelisiniz.

Gizem ULUÇINAR

Gizem ULUÇINAR

21 Kasım 2017

Yorumlar

Yorum yapmak için lütfen isminizi giriniz.