Sonbahar Makyajı Nasıl Yapılır?

Sonbahar makyaji en etkileyici nasıl yapılır?

Sonbaharın gelmesi ile birlikte tüm makyaj ve saç renkleri de değişmeye başladı. Daha solgun fakat dingin görünmek isteyen bayanlar makyaj tüyoları ile kendilerini yenileyebilir. Sonbaharın birazı sıcak birazı soğuk biraz kısmı da ılık olarak bilinir. Peki, bu hava şartlarında iyi bir cilt rengine bürünebilmek için makyajlarını kadınlar hangi stilde yapmaları gerekir?Sonbahar tam olarak kendisini hissettirmeye başlamışken bu yazımızın içeriğinde bir çok sonbahar makyajı fikri verelim istedik.

Bordo Ruj

Havanın karanlığının stresini atmak isteyen bayanlar, canlı bir hale kendilerini büründürmek için bordo ruj kullanabilir. Silik bir makyaj ile kullanılan bu renkteki ruj hem soluk bir hava hem de canlılığı simgelemek için iyi bir makyaj çeşidi olacak.

Bordo ruj kullananlar için göz kalemleri koyu, ten renklerinin açık olması da ruj renginin daha çok görünmesini sağlayacak. Bu tonda ruj kullananlara tavsiyemiz mutlaka açık renk fondöten kullanmaları. Koyu bir cilt rengine sahip kişiler çok açık renk fondöten kullanmasa da yine de kendi tonlarının iki ton açığını kullanabilirler.

Sarı Far

Altın ışıklar saçmak isteyen bayanların tercihi sarı far çeşitleri, dumanlı göz makyajı ile epeyce iyi bir görüntüye ulaşmalarına sebep olacak. Fakat sarı far kullanırken seçilen saç renginin ve seçilen kıyafetin de önemli olduğunu söyleyebiliriz. Koyu renk saçların kesinlikle sarı far ile kullanılmaması gerektiği, kızıl, açık kestane, kum beji gibi renklerin sarı farla daha iyi bir uyum sağladığını söyleyebiliriz.

Mat Makyaj Çeşidi

Yaz aylarında oldukça fazla parlak makyaj yapan bayanlar sonbahar aylarında bu parlaklığı biraz söndürmeli. Saç rengine uyum sağlayacak nitelikte bu son bahar mat makyajlar çok moda olacak. Her renk kıyafet ile uyum sağlayabilen mat makyajlarda ruj her zaman parlak kullanılmamalı ama arada bir parlak ruj kullanmakta da sakınca yok. İyi bir fondöten kullanmak ve bunu nemlendirici ile kullanmak da önemli. Koyu renk kullanılan fondöteni nemlendiricinin biraz çekmesi ile birlikte parlak bir cilt oluşturulabilir.

Enerjisini Çeken Güneşe İnat Parlayan Bayanlar

Sonbaharda yaz aylarının parlaklığı güneşten alınıp bayanlara geliyor. Bayanların 2017 sonbaharında biraz daha parlak görülmesi için ünlü markalar parlak makyaj renklerini piyasaya sürdü. Sonbaharda rengi bir miktar solan güneşle birlikte bayanlarda depresyon görülme olasılığı da artıyor. Bu sebepten dolayı bir çok ünlü marka parlak renkler kullanan bayanların daha iyi bir psikolojiye sahip olacaklarını ve diğer bayanlar gibi hızlı bir şekilde depresyona girmeyeceklerini düşünüyor.

Bu makyaj renklerinin içinde bol simli göz makyajı malzemeleri, açık renklerin hakim olduğu kızıl ve sarı renkli saç boya renkleri ve açık renk bir çok tonda fondöten yer alıyor. Sezonu ikiye bölen makyaj renklerinde kimi kadın sonbaharı yansıtırken kimisi de güneş enerjisi yaymayı umuyor.

Sağlıkveyaşam

07 Aralık 2017

Yorumlar

Yorum yapmak için lütfen isminizi giriniz.