Tırnak Sararmasının Nedenleri ve Çözümü

Tırnaklarlar sararmalardan dolayı sağlıksız bir görünüme kavuşup doğal yapısını kaybedebiliyor.Birçok kadınlar için tırnak sararması çok can sıkıcı bir durumdur. Bitkisel ve doğal çözümlerle, tırnaklarınız sağlıklı ve güzel görünüme tekrar kavuşabilir.

Kullanılan bazı ojeler özellikle daha koyu renkteki ojeler tırnakların sararmasına neden olabilmektedir. Bu ojelerin uzun süre tırnaklarda kalması, havasız kalmasına sebep olur. Havasız kalan tırnaklar sararır ve güzel görünümden uzaklaşarak kolay kırılır ve sağlıksız görünürler. Bunu önlemek için oje koruyucu kullanılması önerilmektedir. Ojenin daha parlak görünmesini ve sararmayı önler.

Günaşırı ojelerinizi temizleyip, en az 12 saat boyunca tırnaklarınızın hava almasına izin vermelisiniz.

Satın aldığınız ojelerin içeriğine ve kalitesine dikkat edin, güvenmediğiz marka ojeleri kullanmayın. Kalitesiz ojeler, tırnaklarınıza çok ciddi zararlar verebilir.

Kullandığınız asetonlara dikkat edin. Tırnaklarınızı besleyen asetonlar satın almaya özen gösterin. Kokulu asetonlardan içindeki dibutil ftalat, toluen ve formaldehit oranları daha fazla olduğu için kullanılmaması gerekmektedir.

Sigara kullanımı tırnak sararmasına neden olmaktadır. Sigara dumanına maruz kalan tırnaklarda sararma görülmektedir.

Tırnak Sararmasının Hastalıklara Bağlı nedenleri

Başta cilt hastalıkları olmak üzere tırnak sararması birçok hastalığın öncelikli belirtileri arasındadır.

Tırnaklarda Sararma Sorunu Nasıl Geçer ?

Tırnaklarınızda sararmalar varsa işte size bitkisel ve doğal çözümler. Ancak, iyi sonuç almak için en az 2 hafta uygulanması gerekmektedir. En iyi yöntemler arasında diş beyazlatma özellikli diş macunları bulunur. Dişlerinizi beyazlatmakta etkili macunlar tırnaklarınız içinde oldukça faydalıdır.

Son yöntem olarak tırnaklarınızı çok kısa kesin, tırnak törpüsüyle sararmaları azaltmaya çalışın bunu yaparken tırnaklarınıza zarar vermemeye dikkat etmelisiniz. Diş macunu yönetimini uygulayarak tırnaklarınızı tekrar uzattığınızda sağlıklı görünüm elde edebilirsiniz.

Sağlıkveyaşam

16 Ekim 2016

Yorumlar

Yorum yapmak için lütfen isminizi giriniz.