Uyuşturucunun gerçek yüzleri

Uyuşturucu karşıtı eğitim amaçlı yayınlanan bu fotoğraflar kelimelerin anlatabileceğinden çok daha fazlasını gösteriyor.

(2.5 yıl metamfetamin kullanımı)

Amfetamin grubu uyuşturucular arasında en tehlikelilerinden biri olan metamfetamin; veya meth, çok hızlı bir şekilde bağımlılık yapan nöro-toksik bir madde. Uzun dönem kullanımda anksiyete, insomnia, depresyon ve psikoz gibi duygusal problemlerin yanı sıra; kalıcı beyin hasarı, kalp, böbrek ve karaciğer hastalıkları ve yüksek tansiyon gibi sayısız fiziksel probleme yol açabiliyor. Metamfetamin ayrıca beyindeki dopamin nöronlarına doğrudan zarar verdiği için Parkinson hastalığı riskinde artış ile ilişkilendiriliyor.

Tüm bunlara rağmen bağımlılık seviyesi son derece yüksek olan uyuşturucu tüm dünyada sayısız ölüme neden olmaya devam ediyor. 1950'lerde Amerika'da oldukça popüler bir zayıflama ilacı olarak kullanılan methamfetamin 60'lardan sonra kendine özgü bir alt kültür oluşturdu. Geçtiğimiz yıllarda ise popüler televizyon dizisi Breaking Bad ile tekrar gündemdeydi.

Uyuşturucu karşıtı eğitim amaçlı yayınlanan bu fotoğraflar kelimelerin anlatabileceğinden çok daha fazlasını gösteriyor.

  1. 8 ay meth kullanımı
  2. 1.5 yıl meth kullanımı
  3. 2.5 yıl meth kullanımı
  4. 4 ay meth kullanımı
  5. 4 yıl meth kullanımı
  6. 2 yıl meth kullanımı
  7. 3 ay meth kullanımı

kaynak

Sağlıkveyaşam

04 Temmuz 2014

Yorumlar

Yorum yapmak için lütfen isminizi giriniz.