X-Ray cihazından çıkan en ilginç görüntüler

Mucizevi hayatta kalma hikayeleri, ilginç kazalar ve ihmaller. Bu röntgen filmlerinde görecekleriniz bildiklerinize çok fazla benzemiyor.

Patrick Lawler diş ağrısı şikayetiyle doktoruna gittiğine sorunun dişiyle çok alakalı olmadığını öğrenir; ağzından dişine kadar uzanan bir çivi!

New Mexico'da bir adam sevgilisine evlenme teklif etmek için ilginç bir yöntem düşündü; sevgilisinin sipariş verdiği milkshake sadece soğuk değil, yüzüklüydü de!

2008 yılında 3 genç otobüs bekledikleri sırada gerçekleşen bir hırsızlık olayını durdurmaya çalıştı. Başından yaralanan gencin bilinci açıktı ve iyileşti.

Chen Liu, 2008 yılında kafasına çivi silahıyla defalarca ateş edilmiş olarak bulundu.

Avustralyalı Pat Skinner, geçirdiği ameliyattan 18 ay sonra şiddetli mide ağrıları için gittiği hastanede midesindeki makastan haberder oldu!

Çin'de bir çocuğun göz çukurundan girip kafasının arkasından çıkan ok büyük tehlike yaratmış olsa da daha büyük olan çocuğun hayatta kalmasındaki mucizeydi.

Yemekten sonra dişlerini makasla temizlemek isteyen bir adamın en büyük hatası, onu bu durumda güldürerek makası yutmasına sebep olacak kadar komik arkadaşlarıyla birlikte olmasıydı.

St Bernard yavrusunun midesindeki 33 santimetrelik bu tırtıklı bıçak tam 4 gün sonra alındı.

İnşaat işçisi Ron Hunt, yüksek bir zemin üzerinde sondaj yaparken merdivenden düştü ve dev matkap göz çukurundan girip kafatasının arkasından çıktı. Ron, bu ölümcül kazaya rağmen İnanılmaz bir şekilde hayatta kalmayı başardı.

57 yaşındaki Yi Zhao acil servise geldiğinde kafatasının içinde büyük bir tesisat parçası vardı! Neyse ki Yi hayatta kalmayı başardı.

Macaristan'da bir hastadan, devekuşu yumurtasını andıran tam 18 sanitmetrelik bir böbrek taşı çıkarılmıştı.

Boğazına kaçan ve çıkarmak istediğiniz bir şey olursa ne yaparsınız? İsrail'li bir kadın bunun için çok doğru bir tercihde bulunmamış galiba.

Güney Kore'de bir adam baş ağrısı şikayetiyle acil servise gittiğinde doktorun onu muayene etmesine gerek kalmadı çünkü adamın baş ağrısının sebebi alnına saplanmış bir çiviydi!

Bunun mümkün olup olmayacağı konusunda bazı şüpheler olsa da olayın akıbetini bu şanssız askere sormak lazım.

Burada ise bir terörüstin midesindeki bombayı görüyoruz. Bombanın patlama ihtimali kalmamış gibi gözüküyor.

Kaynak: 25 Strangest Things Found in an X-Ray

Sağlıkveyaşam

13 Haziran 2014

Yorumlar

Yorum yapmak için lütfen isminizi giriniz.